Ödeme veTeslimat

Mağazamızda yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca mağazamız tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır. Mağazamız gönderilerini Yurt içi Kargo, Sürat Kargo ve UPS Kargo gerçekleştirmektedir. Yapılan özel anlaşmalardan sitemizden sipariş veren tüm üyelerimiz faydalanmaktadır.

  • Kargo Ücretleri:

Ücretsiz taşıma mağazamız insiyatifindedir, gerektiği durumlarda işleyişi değiştirebilir veya ücretsiz kargo seçeneğini devreden çıkartabilir. 300 TL üzerindeki siparişlerinizde taşıma ücreti mağazamız tarafından ödenmektedir, Tüm taşıma ücreti ve sair masraflar siparişiniz sonunda hesaplanmakta  ve faturaya dahil edilip tahsil edilmektedir.

  • İade, değiştirme gibi işlemlerde taşıma ücreti müşterimiz tarafından karşılanır. Bu işlemler siparişin ilk gönderimi dahil tüm taşıma ücretlerini kapsayabilir.
  • Mağazamızın kusuru nedeniyle meydana gelen tüm taşıma ücretleri www.elektroniksarayi.com tarafından karşılanır.
  • Kargo Süreleri:

Mağazamızdan yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca www.destekbil.net tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır ve teslimat süreleri kargo şirket/leri tarafından belirlenir. Mağazamız yalnızca kargoya teslim edilecek zamanı bildirmekle yükümlüdür. İstenmeden özel koşullar oluşması halinde bu süreler değişebilmektedir. Mağaza merkezimiz İstanbul’dadır. İstanbul ili ve komşu illere sevkiyat süreleri 24 saattir. Firmamız  merkezine uzak iller için teslimat süreleri yaklaşık 48 saattir.

  • Siparişinizin gönderildiği bilgisi size ulaştıktan sonra 3 iş günü olan gönderim süresi işlemeye başlar. Tüm hesaplamalar iş günü olarak hesaplanmalıdır. Pazar günleri ve tatil günleri süre hesaplarken kullanılmamalıdır. Cuma günü oluşturulan siparişler salı akşamına kadar, cumartesi, pazar günü oluşturulan siparişler çarşamba akşamına kadar anlaşmalı kargo şirketine teslim edilir. Kredi kartı ödemelerinde geçerli olan yukarıdaki şartlar, havale seçeneğinde ödemenin yapıldığına ilişkin bilginin tarafımıza ulaşmasından sonra geçerli olur.
  • Siparişiniz gönderildi mesajını aldıktan sonraki 3 gün içerisinde kargo elinize ulaşmazsa info@destekbil.net adresine bir e-posta göndererek kargonuzu takip etmemizi sağlayın. Kargonuzun size ulaşmadığı bilgisini 7 iş günü içinde bize bildirmediğiniz takdirde gönderim ile ilgili sorumluluğumuz sona ermektedir. Bu süre sonunda sorumluluk kargo şirketi ile alıcı arasındadır.
  • Kargo Güvenliği:

Tüm siparişleriniz anlaşmalı kargo şirketi tarafından sigortalıdır. Sigortanın geçerli olması için siparişinizi teslim aldığınızda kargo görevlisi önünde açılması gereklidir. Üründe bir hasar görüldüğünde rapor tutturarak bir kopyası alımalıdır. Zarar görmüş kargoyu kesinlikle teslim almayınız . Aksi taktirde siparişiniz gönderilmiş kabul edilecektir. Tereddütte kaldığınız durumda 0850 807 17 76 nolu telefonu arayarak yetkililerden de bilgi alabilirsiniz

  • Kargo Kontrolü:

Paket size ulaştığında fiziksel olarak zarar görüp görmediğini kontrol edin. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış paketleri mutlaka kargo yetkilisi eşliğinde açarak kontrol edin. Beklenmedik bir durum oluştuğunda, paketi teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak ile tespit ettirin ve sigorta tarafından karşılanmasını talep edin.

  • 300 TL üzerindeki siparişleriniz için kargo yetkilisi veya herhangi bir şahıs sizden ücret talep ediyorsa kesinlikle ödeme yapmayın. Bu tür talepleri lütfen bize bildirin. Yalnızca taşıma ücreti müşterilerimize ait olan gönderilerde kargo şirketi ücret tahsil edebilir. Gönderi ücreti ödemeniz gerektiğinde mağazamız size bu bilgiyi vermiş olmalıdır.
  • Eğer taşıma ücretini ödediyseniz info@destekbil.net adresine e-posta göndererek, kargo dekont numarası, kargo şirketi ismi ile beraber bildirin. Bu durum sadece anlaşmalı kargo şirketi için geçerlidir. Taşıma ücreti hesabınıza gönderilecek veya kredi kartına iade edilecektir.